خبر فوری

بخشی ازبیانات حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم نطنز در خطبه های 29بهمن ماه 95

حجت الاسلام امینی گفت: امروزه ملت بزرگ ایران از بی عدالتی ها، تبعیض ها، حقوق های نجومی، گرانی، رکود، تورم، ورود کالاهای قاچاق از مجاری قانونی و بی توجهی به درد خود از طرف مسئولان گله داشته و ناراحتند.
0 نظر | در تاریخ : 1395/11/30 | نوشته شده توسط :Admin | در موضوع : آخرین اخبار

امام جمعه محترم نطنز حجت الاسلام امینی در خطبه های نمازجمعه این هفته در نماز جمعه گفت:دو موقع وقت استجابت دعاست وقت آفتاب و هنگام غروب خورشیدو از خداوند عالم توفیق تقوای لازم را برای همگان کرد.

وی با اشاره به سخن مولاعلی(ع) صداقت را شمشیر اسلام نامید و سلاحی برای مسلمان و راه نجات انسان مسلمان در همه امور صداقت است.

وی در ادامه صداقت را شمشیر خداوند در آسمان و زمین دانست و بر لزوم حفظ آن برای مومنین تاکید کرد.


خطیب جمعه نطنز تصریح کرد:امیرالمومنین تقوا را اساس و سرمشق اخلاق اسلامی عنوان کردندو تقوا فرمانده انسان است و کسی که تقوا ندارد زندگی اسلامی ندارد.

حجه الاسلام امینی با یاد شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم شهادت شهدای تبریز و آذربایجان  که در سال 46اتفاق افتاد تسلیت گفت و از حضور مردم آذربایجان در محضر رهبری سخن گفت و رهبر در در این دیداراز حضور پرشورمردم تبریز و آذربایجان تشکر و قدر دانی کرد.

وی گفت:رهبر در سشخنان خود افزود که ما علاوه بر شکر خدا باید از مردم تشکر کنیم و خدمت صادقانه و بی منت مسئولان بهترین تشکر است.

امام جمعه نطنزهمچنین خاطر نشان کرد ملت ما دست پرورده رهبری ست و همه فراز ونشیب ها را در طول سال ها پشت سر گذاشته و در مکتب ولایت بصیر شده و دست دشمن را می خواند و تا ولایت لب ترمی  کند می فهمد چه می خواهد بگوید.

ملت ایران با هر تفکری هستند در صحنه اند و این به معنای بدون مشکل بودن نیست و مسئولان باید حواسشان باشد.

قاچاق هایی که آقا زاده ها و فرزندان مئولان وارد می کنند و مقام معظم رهبری گفتند که اینها از مجاری رسمی وارد می شود و مردم می فهمند و نارحتند که مسئولان به درد آنان بی تفاوتند.

این ها به معنی این نیست که ملت در برابر زیادخواهی بیگانگان کوتاه بیایند.

حجه الاسلام امینی افزود:این شمایید که باید مشگل را حل کنید و نه اینکه باید چنین و چنان شود و بیکاری و...هست و با آمار وشعار و بخشنامه مشکلی را حل نمی کند.

وی تاکید کرد اگر نظارت عملی بود این همه تبعیض معنی نداشت چون اگر همه مثل هم باشند و تحریم فقط به مردم فشار آورد و دلارهای شما زیادتر شود بی فایده است .

از طرفی با اشاره به تهدیدات ترامپ و تحریم ها گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند وآمریکا اگر می توانست کاری کند می کرد و آمریکا از ملت ما می ترسد و اسلحه ما شهادت طلبی ست.

امروز نظام آمریکا در شرف از هم پاشیدگی ست و مهاجرین امروز در  اعتراض به ترامپ سر کار نرفتند و به جای فرجام مشکل مردم را عملی حل کنید.

وی با اشاره به بحت آشتی ملی گفت ملت ما مگر با هم قهرند ؟ ملت ما یک رهبر داردو یک دین دارد و شما مشکل دارید نه مردم و شما خواستید کشور را بفروشید .

مقام معظم رهبری (دام ظله)هم فرمودند ما با فتنه گران 88کاری نداریم و آشتی نمی کند.

امام جمعه نطنز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن قدردانی از حضور پرشور ملت ایران و همچنین مردم منطقه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: مردم باید با تلاشی مضاعف، صادقانه، بی وقفه و جهادی پاسخ حضور مردم در صحنه های دفاع از نظام و انقلاب را بدهند، حجت الاسلام روح الله امینی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب این حضور مردم را نباید به حساب گلایه نداشتن آن ها از مشکلات دانست، آن ها در طول عمر بابرکت انقلاب همه ناملایمات، خوبی ها و بدی ها را دیده اند و همچنان در برابر دشمنان از جمهوری اسلامی دفاع می کنند. وی تاکید کرد: امروزه ملت بزرگ ایران از بی عدالتی ها، تبعیض ها، حقوق های نجومی، گرانی، رکود، تورم، ورود کالاهای قاچاق از مجاری قانونی و بی توجهی به درد خود از طرف مسئولان گله داشته و ناراحتند. خطیب جمعه نطنز با بیان این که مردم از مشکلات داخلی آگاه هستند، از فرافکنی مسئولان انتقاد کرد و گفت: بعضی از دولتمردان به گونه ای صحبت می کنند که مشکلات کشور را باید مردم حل کنند، از معضلات صحبت می کنند ولی نمی گویند چه کاری برای رفع این مشکلات در جامعه انجام شده است. وی با تاکید بر این که با شعار و بخشنامه مشکلی حل نخواهد شد، ابراز کرد: اگر نظارت عملی و جدی در جامعه حاکم بود این همه تبعیض در جامعه حاکم نبود، در حالی که تحریم بر گرده مردم فشار آورده است اما وضعیت اقتصادی و دارایی های عده ای همچنان رو به افزایش است و این در جمهوری اسلامی اصلا قابل پذیرش نیست. امام جمعه نطنز با انتقاد از صحبت های غربگرایان مبنی بر دور شدن جنگ از کشور به واسطه برجام، تصریح کرد: آن چه سایه جنگ را از کشور دور کرد: ایستادگی ملت ایران و اقتدار نظامی و دفاعی بود و بدون شک آمریکایی ها اگر می توانستند علیه ایران کاری انجام دهند دریغ نمی کردند. وی با اشاره به موضوع آشتی ملی، بیان کرد: با اعلام حمایت آمریکا از این طرح و آزادی سران فتنه، دیگر هیچ کس نسبت به ارتباط فتنه گران با غربی ها هیچ شکی ندارد و کسانی که امروز این موضوع را مطرح می کنند، می خواهند مردم ناکارآمدی دولت در صحنه اقتصادی را فراموش کنند. حجت الاسلام امینی با اشاره به طرح جمع آوری پسماندهای بیمارستانی بعضی از شهرهای استان در شهرستان نطنز، نسبت به بی توجهی مسئولان شهرستان به اجرای این طرح و خطرات بالای آن هشدار داد. وی ضمن قدردانی از عملکرد نماینده و فرماندار در اجرای طرح تامین آب شرب نطنز از نماینده مردم شهرستان نطنز خواست تا در عزل و نصب ها دخالت نکند چرا که مردم از عزل و نصب ها راضی نیستند و گاهی نیز از این عمل شکایت کرده اند. حجت الاسلام امینی با بیان این که عزل و نصب مدیران در شهرستان به نفع نماینده نیست، خاطر نشان کرد: تیمی که عزل و نصب ها را انجام می دهد بین مردم خیلی خوش سابقه نیستند هر چند دستور آخر را از وی می گیرند و این عمل در آینده به ضرر نماینده تمام می شود.

برچسب ها :

درباره نویسنده

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد

:-) :-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :Þ :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)