خبر فوری

بخشی از بیانات حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا امینی امام جمعه محترم نطنزدر خطبه های نماز جمعه 19خردادماه96

امام جمعه نطنز:
نفی اقتدار دفاعی یعنی دادن آدرس غلط به مردم/ ۲۰۳۰ سند اضمحلال نظام است
حجت الاسلام امینی گفت: حادثه اخیر نشان داد که صحبت از کنار گذاشتن نیروی دفاعی کشور و نفی اقتدار دفاعی دادن آدرس غلط به مردم برای فراموش شدن بعضی از ارزش ها است.
0 نظر | در تاریخ : 1396/3/19 | نوشته شده توسط :Admin | در موضوع : آخرین اخبار

امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به بعضی از شیطنت ها در فضای مجازی در مورد نحوه استفاده از تریبون نماز جمعه، اظهار کرد: امام جمعه در نظام شیعی به طور کامل مستقل است و هیچ گونه مطلبی به وی دیکته نمی شود. حجت الاسلام روح الله امینی با بیان این که امام جمعه بر اساس فهم دینی، سیاسی و شرعی خود اقدام به روشنگری می کند، افزود: تریبون نماز جمعه جایی برای تبلیغ به نفع شخص خاصی نیست بلکه امام جمعه در این پایگاه شرایط را تبیین و شاخص ها را بیان می کند. وی تصریح کرد: امام جمعه شاید اطلاعاتی را از بعضی از منابع دریافت کند، اما در نهایت با تشخیص خود سخنرانی می کند اما در خارج از تریبون نماز جمعه هیچ گونه منع قانونی و شرعی برای تبلیغات ندارد. خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که نعمت امنیت و سلامت قابل قیمت گذاری نیست، اضافه کرد: حادثه تروریستی اخیر در حرم حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی حمله به جمهوریت و اسلامیت نظام بود و نشان داد که آمریکایی ها و وهابیت از نظام اسلامی بی نهایت کینه دارند. وی با تاکید بر این که جنگ حق و باطل همیشه وجود دارد، بیان کرد: داعشی که با هدف اسلام هراسی، ایران هراسی و تامین نیازهای اقتصادی دشمنان به وجود آمده است می خواهد به کشوری که در هشت سال نبرد نابرابر ذره ای از خاک خود را به دشمن نداد ضربه بزند کما این که از این موضوع که به زودی کلک آن ها کنده می شود، غافل هستند. حجت الاسلام امینی با بیان این که حفظ نظام از اوجب واجبات است، گفت: حادثه اخیر نشان داد که صحبت از کنار گذاشتن نیروی دفاعی کشور و نفی اقتدار دفاعی دادن آدرس غلط به مردم برای فراموش شدن بعضی از ارزش ها است. وی تصریح کرد: آنان که خواهان حذف «مرگ» از شعار ها هستند و جای شهید و جلاد را عوض کرده، در حمایت از جبهه مقاومت کوتاهی و تلاش می کنند تا اسلام انقلابی را جایگزین اسلام رحمانی کنند یا جاهل و خود باخته اند و یا عوامل دشمن هستند. امام جمعه نطنز با تاکید بر این که سند ۲۰۳۰ سند اضمحلال نظام است، بیان کرد: توجیه ها در مورد امضای این سند قابل قبول نیست چرا که نباید اجازه داد با وجود این همه مراکز مهم تصمیم ساز و تصمیم گیر در کشور، کسی بخواهد در خارج برای جمهوری اسلامی مسیر مشخص کند. وی خاطر نشان کرد: تا زنده ایم باید از مسئولان مطالبه گری کنیم و اگر جایی مطمئن شدیم که در مرکز قدرت تحلیل درست و دستور مناسبی وجود ندارد باید با تصمیم خود عمل کرده و آتش به اختیار شویم.

برچسب ها :

درباره نویسنده

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد

:-) :-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :Þ :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)