خبر فوری

بخشی از بیانات حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا امینی امام جمعه محترم نطنزدر خطبه های نماز جمعه 16تیرماه 96

امام جمعه نطنز:
عفاف و حجاب بسیاری از مشکلات جسمی و روحی را برطرف می کند/ بعضی حرکت ها برای پوشش بی عرضگی ها است .
حجت الاسلام امینی بیان این که بعضی از حرکات در کشور سازمان یافته و برای پوشاندن بی عرضگی ها و ضعف ها است، ابراز کرد: جامعه اسلامی ما جامعه ای نیست که دهان کسی را در آن ببندند چرا که اگر چنین شود فساد اقتصادی، حقوق نجومی، قاچاق و بسیاری از جرم ها و تخلفات، رسمی و شرعی می شود.
0 نظر | در تاریخ : 1396/4/16 | نوشته شده توسط :Admin | در موضوع : آخرین اخبار

امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ارزش بالای نهاد خانواده در دین مبین اسلام، اظهار کرد: امروزه دشمنان با درک نقش این نهاد در تربیت و تعالی انسان ها، با ابزار ماهواره و ترویج بد اخلاقی ها و بدحجابی ها سعی می کنند این نهاد مقدس را هدف قرار داده و آثار دین را از بین ببرند. حجت الاسلام روح الله امینی افزود: عده ای در مسائل اعتقادی خود تنبلی کرده و سازشکار و سست می شوند، دنیا طلبی را در اولویت کارهای خود قرار داده و از مسیر تقوا و ایمان دور می شوند و بدین ترتیب احترام ها کم رنگ شده و کسی دست دیگری را برای کمک نمی گیرد. وی با اشاره به شروع ساخت مصلای نماز جمعه نطنز، این طرح فرهنگی و دینی را باعث آبرومندی شهر اولیاء الله دانست و ضمن قدردانی از اقشار مختلف مردم و مسئولان برای حضور در مراسم کلنگ زنی ساخت این طرح، ابراز امیدواری کرد تا با کمک های مردم، هیئت امنا، مسئولان و خیران این طرح بزرگ هر چه زودتر افتتاح شود. خطیب جمعه نطنز به تلاش های عده ای از مسئولان برای جلوگیری از نقد منتقدان به خاطر خیانت های آمریکا اشاره کرد و گفت: پرونده خیانت آمریکایی ها در حق انقلاب و نظام پرونده سنگینی است، سراسر عمر آمریکا جنایت و خیانت به مردم ایران است و حال عده ای می خواهند به ایستادگی در برابر این همه ظلم و جور ضربه بزنند. وی گفت: ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب نامیده شده است که در سال ۱۳۱۴ رضاشاه تلاش کرد تا قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را سرکوب کرده و مردم را از این ارزش دور نگه دارد. حجت الاسلام امینی با تاکید بر این که این قیام به خاطر حفظ و حراست از عفاف و حجاب شکل گرفت، ادامه داد: حفظ حرمت زن در فرهنگ دینی و اسلامی که مبتنی بر فرهنگ زهرایی (س) و زینبی (س) است لازم و واجب است و کسی که حجاب و عفاف را رعایت کند به طور حتم از انواع مشکلات روحی و جسمی مصون خواهد بود. وی تاکید کرد: حجاب میدان مبارزه با دشمنان اسلامی و وصیت شهدا است و در نظام اسلامی هر کس به هر دلیلی دچار بدحجابی شود با آیات قرآن و دین در جنگ است، عفاف و حجاب سرمایه الهی است که خداوند به ما عنایت کرده است و باید به درستی از آن حراست شود. امام جمعه نطنز با اشاره به مشکلات موجود در سطح کشور، افزود: مسئولان برای رشد و توسعه کشور نباید فرصت ها و ظرفیت های داخلی را رها کرده و چشم به خارج بدوزند، در حالی که همین توانایی های داخلی در حوزه های منابع انسانی و امکانات بومی و ملی می تواند برای توسعه اثر بخش باشد. وی با بیان این که بعضی از حرکات در کشور سازمان یافته و برای پوشاندن بی عرضگی ها و ضعف ها است، ابراز کرد: جامعه اسلامی ما جامعه ای نیست که دهان کسی را در آن ببندند چرا که اگر چنین شود فساد اقتصادی، حقوق نجومی، قاچاق و بسیاری از جرم ها و تخلفات، رسمی و شرعی می شود. حجت الاسلام امینی با بیان این که اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود سند ۲۰۳۰ ها امضا و اجرا می شود، به سخنان عده ای علیه سپاه اشاره و خاطر نشان کرد: سپاه بازو و اهرم قدرت در این نظام الهی و سیلی ملت به گوش دشمن است و ملت در برابر موضع علیه این نهاد به سادگی نمی گذرند.

برچسب ها :

درباره نویسنده

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد

:-) :-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :Þ :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)