خبر فوری

بخشی ازبیانات حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم نطنز در خطبه های 13اسفندماه 95

امام جمعه نطنز:بعضی از ظرفیت کانون های فرهنگی مساجد در نطنز استفاده نمی کنند/ بیکاری و معوقات مزدی چندین ماهه نشاط نمی آورد 
حجت الاسلام امینی گفت: معوقات مزدی چندین ماهه کارگران، رکود، جیب خالی، تورم، بیکاری، حقوق های نجومی و گرانی افسار گسیخته شادی آور نیست و با این مشکلات نشاطی در جامعه به وجود نمی آید.
0 نظر | در تاریخ : 1395/12/14 | نوشته شده توسط :Admin | در موضوع : آخرین اخبار

امام جمعه محترم نطنز در خطبه نخست اظهار کرد:همه انبیا الهی به تقوا توصیه کرده اند و زندگی در سایه تقوا آرامش دارد و احترام به احکام الهی باعث می شود که حریم خانواده ارزشمند باشد.

وی افزود:در پس بحث صداقت به علل و عوامل فاجعه دردناک فاطمیه می پردازیم مگر پیغمبر خاتم الانبیا نبود و مگراو  همه هستی خود را به پای سعادت جامعه نگذاشت؟ چه وصایای خداوند و پیغمبر در شان ذریه پیغمبر و آل رسول داشتند و چه کسی بود که نداند فاطمه زهرا(س) قلب پیغمبر و ثمره زندگی پیامبر است و کیست که نداند فاطمه انقدرمورد احترام پیامبر است که پیامبر دست او را می بوسید و گفته می شود که خشم خدا وند در خشم او و رضایت خداوند در رضایت اوست.

طراحی این فاجعه دردناک با نقشه خواص شکل گرفت کسانی که خود را بالاتر از دیگران می بینند و عوام هم مجری این طرح بودند..

در دو محور خواص  به همراه  عوام  فاجعه فاطمیه را ایجاد کردند که باعث شرمندگی تاریخ است.

گیریم که فاطمه معصوم نبود فرزند پیغمبر که بود. محور نخست تشکیک در اصول اعتقادی و محور دوم حرمت شکنی. این دوعلت فاجعه فاطمیه بود.

امام جمعه نطنز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن قدردانی از کلیه کسانی که در برگزاری باشکوه مراسم های عزاداری ایام فاطمیه در نطنز مشارکت فعال داشتند، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی پیروی از ولایت فقیه را از حضرت زهرا (س) به ارث برده اند و جلوی هر کسی که خلاف این مهم عمل کند، می ایستند. حجت الاسلام امینی با هشدار در مورد بعضی از سخنان تفرقه انگیز، جوساز، منافقانه و وقیحانه بعضی از افراد در بعضی از مجالس، افزود: مشروعیت نظام و مسئولان در کشور از ولایت فقیه است، مردم با کسانی که منافقانه در مورد حریم ولایت فقیه حرفی بزنند به مانند محمد رضا شاه رفتار خواهند کرد. وی با اشاره به ۱۴ اسفند روز انفاق و نیکوکاری، گفت: ملت بزرگ ایران گذشت و احسان مالی را از بزرگان دینی به ارث برده اند و در سایه آموزه های دینی بذل و بخشش می کنند و امسال نیز مردم منطقه به مانند سال های گذشته دست مسئولان کمیته امداد شهرستان را برای کمک به مستمندان و نیازمندان می گیرند. خطیب جمعه نطنز با اشاره به بعضی از جوسازی های کانال های خبری بیگانه در مورد اوضاع کشور و به خصوص انتخابات پیش رو، بیان کرد: مردم نباید اسیر این جوسازی و سیاست بازی ها شوند و همچنان باید با تکیه بر اصول، به راه خود ادامه بدهند و آن هایی هم که در پشت پرده به اختلافات دامن می زنند و موج سواری می کنند هم راه به جایی نخواهند برد. وی با انتقاد از بعضی صحبت های گزینشی و انتخاباتی در مورد لزوم ایجاد نشاط در جامعه، افزود: اگر منظور شما از نشاط در جامعه رقاصی و برگزاری کنسرت های آنچنانی و با حاشیه های کذایی و همراه با بی عفتی است که مردم این را نمی پسندند و این فعالیت ها برای جوانان نیز شادی آور نیست. حجت الاسلام امینی افزود: معوقات مزدی چندین ماهه کارگران، رکود، جیب خالی، تورم، بیکاری، حقوق های نجومی و گرانی افسار گسیخته شادی آور نیست و با این مشکلات نشاطی در جامعه به وجود نمی آید. وی با اشاره به مصوبه سیاه مجلس در مورد تصویب حقوق های آنچنانی برای مدیران، تصریح کرد: به طور حتم مردم با برخورد با ویژه خواران و مسئولان پرونده حقوق های نجومی، ایجاد کار و اشتغال در جامعه، رونق اقتصادی و غیره شاد خواهند شد. امام جمعه نطنز با اشاره به سالروز تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد، ابراز کرد: این کانون ها ظرفیت فرهنگی خوبی را در جامعه ایجاد کرده است که بعضی در شهر نطنز از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و متاسفانه بعضی نیز بهره ای نبرده و به آن ظلم می کنند. وی خاطر نشان کرد: داعش به پایان خط خود رسیده است و جبهه مقاومت در حال پیشروی و پیروزی نهایی است، و در این باره در آینده ای نزدیک خبرهای خوشی به سمع ملت بزرگ اسلام می رسد.

برچسب ها :

درباره نویسنده

نظرات

ارسال دیدگاه ها

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد ، پر کردن همه فیلدها اجبار است.
خطا : نظر شما ثبت نشد
ارسال انجام شدنظر شما با موفقیت انجام شد

:-) :-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :Þ :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)